Dlaczego warto wyjechać nad morze?

Wypoczynek nad morzem to nie tylko kwestia rozrywki: morski klimat sprawia, że warto spędzać każdy urlop nad Bałtykiem. Przede wszystkim powietrze nasycone jodem poprawia odporność. Z tego względu nie tylko osoby leczące się w kierunku chorób tarczycy polecają wyjazd nad morze. Jeśli w sezonie zimowym nieustannie chorujesz lub Twoi bliscy często skarżą się na problemy z górnymi drogami oddechowymi, zamiast do ciepłych krajów wybierzcie się nad nasze polskie morze.

Zwolennicy wyjazdów zagranicznych wskazują, że jod można wdychać nie tylko w Polsce, ale również innych krajach. To prawda, jednak wietrzna pogoda oraz wysokie fale powodują powstawanie unikalnego aerozolu morskiego. Każdy, kto spędził trochę czasu nad morzem z pewnością zna delikatne drobinki wody unoszące się w powietrzu w momencie rozbryzgiwania fal. Takie zjawisko sprawia, że nasz organizm przyswaja jeszcze więcej jodu, dlatego nawet wietrzna i sztormowa pogoda nie powinna zniechęcać do spacerów brzegiem morza. Warto zdecydować się również na nadmorskie odwiedziny również w okresie zimowym; atrakcyjne ceny pozwalają na dłuższy wyjazd w niższej cenie, a korzyści płynących dla zdrowia nie da się przecenić. Ponadto sama zmiana klimatu związana z przyjazdem nad morze oraz kąpiele w zimnej i słonej wodzie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Nie na darmo nad morzem powstaje tyle kompleksów sanatoryjnych oraz ośrodków spa. Rozwój transportu kolejowego oraz sieci autostrad sprawia, że dojazd nad morze nie zajmuje już 10 godzin – bez problemu można dotrzeć na północ z każdego miejsca w Polsce. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się nie tylko na dłuższy nadmorski urlop, ale również weekendową wizytę. Czujesz rosnące zmęczenie, brak energii, a ponadto zauważasz u siebie problemy z kondycją włosów oraz paznokci? To mogą być problemy z tarczycą; wizyta nad morzem nie zastąpi konsultacji ze specjalistą, jednak z pewnością pomoże nie tylko odpocząć, ale również uzupełnić niedobory jodu.