Dokąd wyjechać z całą rodziną?

morze bałtyckie

Zastanawiasz się, dokąd wyjechać całą rodziną? Wypoczynek nad morzem to doskonała propozycja. Przede wszystkim dzieci kochają morze: nawet zimna woda nie jest dla nich przeszkodą w zabawie na brzegu. Dodatkową atrakcją są piaszczyste nadbałtyckie plaże – w przeciwieństwie do krajów śródziemnomorskich mamy do dyspozycji piękne plaże z drobnym, jasnym piaskiem. To daje dzieciom możliwość nieustającej zabawy.

Pogoda nad Bałtykiem bywa jednak kapryśna: co wówczas można robić z dziećmi? Coraz częściej nie tylko większe miejscowości, ale również domy wypoczynkowe dbają o to, by całe rodziny znalazły zajęcie dla siebie. Możecie zdecydować się na zwiedzanie okolicznych miejscowości lub spędzać czas, korzystając z atrakcji przygotowanych przez hotele lub pensjonaty. Zanim zdecydujesz się na wyjazd z dziećmi, zapoznaj się dokładnie z listą ciekawych miejsc, która przyda Ci się w przypadku gorszej pogody. Wybieracie się na Półwysep Helski? Deszczowy dzień nie będzie przeszkodą w zwiedzaniu fokarium. Mielno z kolei leży w pobliżu Kołobrzegu, w którym znajdziecie nie tylko wiele atrakcji, ale także masz możliwość pokazania dzieciom części historii Polski. Przygotuj plan awaryjny na wypadek gorszej pogody – nie zapomnij o sprawdzeniu połączeń komunikacyjnych.

Jeśli nie jedziecie na wczasy własnym samochodem, odbywanie wycieczek może być nieco trudniejsze. Dla chcącego jednak nic trudnego: w wielu miastach pojawiły się oferty prywatnych przewoźników, którzy w atrakcyjnej cenie zapewnią przejazd do większych miejscowości. Jeśli uda Wam się trafić na idealną pogodę, nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej. Nawet najlepiej zaplanowany urlop okaże się niewypałem, jeśli już na początku wyjazdu ktoś z rodziny posiedzi zbyt długo na słońcu i nabawi się oparzeń słonecznych, a nawet udaru. Kremy z filtrem to niezbędne wyposażenie każdej torby plażowej; uzupełnij także zapas balsamów po opalaniu.